Jak rychle prodat nemovitost?

Jedna z nejčastějších otázek, jakou mi klienti dávají, je: Jak nejlépe prodat nemovitost a za jak dlouho můžu prodat nemovitost? Křišťálovou kouli u sebe nenosím, u prodeje nemovitostí je dobré být spíše nohama na zemi. Ale ráda vám prozradím, co všechno rozhoduje o rychlém prodeji nemovitosti za co nejlepší cenu.

1. Tržní odhad ceny

Když chcete prodat nemovitost, první věc, kterou potřebujete znát, je odhad její tržní ceny. Podcenit hodnotu nemovitosti znamená přijít o peníze, výrazně nadhodnocená cena zas znamená delší prodej a vysokou pravděpodobnost slevy. Kvalitní makléř umí tržní cenu určit na základě průzkumu, zhodnocení vaší nemovitosti a zkušeností. Kvalitní odhad se nevytvoří na lusknutí prstů, chcete-li znát cenu nemovitosti alespoň orientačně, vyplňte formulář a odhad zdarma vám zanedlouho přijde ode mě do e-mailu.

2. Příprava před prodejem

Jako další věc, která vás čeká, je ukázat vaši nemovitost v co nejlepším světlem. A to je spousta práce. Před prodejem je skvělé nemovitost co nejlépe připravit. Jde o drobné opravy nedostatků, vymalování stěn (nejlépe na neutrální bílou), posekání zahrady, úklid uvnitř i venku, umytí oken a tak podobně. Představte si to obráceně. Kupujete a přijdete například k domu, kde  se na zahradě válí nepotřebné věci a trávu máte po kolena. Udělá to na vás dobrý první dojem? Spíše ne. A o první dojem potenciálních kupců nám jde především. Lidé se často o koupi rozhodují pocitově, proto je dobré hned zpočátku působit sympaticky.

3. Profesionální marketing

Už jsem mluvila o pocitech, které hrají u rozhodování kupujících důležitou roli a působí jako takový urychlovač koupě. Pokud je chceme podchytit a zařídit to, že si kupující nemovitosti na inzertních serverech a v reklamách všimne, je zásadní ji profesionálně zachytit a zdůraznit její potenciál. K tomu skvěle slouží

  • home staging (dekorace designérem) 
  • profesionální fotografie 
  • prodejní video
  • kvalitní prodejní text

To vše je samozřejmě součástí mých služeb a pro své klienty to zajišťuji.

U nemovitosti, ve které není nábytek, sázím na vybavení vkusným nábytkem a doplňky. Mám s tím osobně velmi dobrou zkušenost, nemovitost pak dokážu prodat za výtečnou cenu. Posuďte sami na fotografiích před a po z mých prodejů:

4. Kde inzerovat prodej nemovitosti?

Zkušený realitní makléř si s touto otázkou umí velmi dobře poradit. Určitě je to řada realitních serverů včetně těch nejnavštěvovanějších. Já inzeruji i na sociálních sítích prostřednictvím placené reklamy a využívám i další cesty, jako je PPC reklama a offline aktivity.

Pocit bezpečí, klidný spánek, prodej nemovitosti bez starostí

Mým záměrem bylo v pár bodech načrtnout, jak probíhá prodej nemovitosti a co je třeba udělat, aby byl rychlý a za co nejvíce peněz. Protože tato aktivita je velmi komplexní, není to samozřejmě jen to, co jsem takto ve stručnosti shrnula. Důležitá je například i skvělá komunikace s kupujícími včetně kvalitně odvedených prohlídek a samozřejmě i dotažení prodeje s právníkem, který se specializuje na nemovitosti.

Pokud komunikujete se zájemci bez vášně a zápalu, neumíte podchytit jejich zájem, předat jim potenciál nemovitosti, můžete přijít o statisíce, protože zájemce ztratíte a další se objeví třeba až po delším čase. Vy už mezitím můžete být ve stresu, protože již nutně potřebujete prodat, a kývnete na žádost o slevu.

Stejně tak, když neoslovíte právníka, který se na nemovitosti specializuje, nedejbože, když si stáhnete někde na internetu vzorové smlouvy, katastr vám je může vracet jako chybné a celá transakce se protáhne.

O svým službách ráda říkám, že jsou all inclusive. Zajišťuji vše potřebné včetně smluv a k mým dovednostem patří i jednání se zájemci o koupi.

A na závěr

Zbývá se ještě rozhodnout, zda prodat nemovitost sám, zda prodat byt, dům, chatu, chalupu, pozemek bez realitky? Toto rozhodnutí je samozřejmě na vás. Pokud chcete cítit bezpečí, mít klidný spánek a co nejméně starostí, doporučuji spolupráci se zkušeným makléřem, který podchytí celý proces tak, abyste se tím nemuseli vůbec zabývat a ještě vás to těšilo.  

Mgr. Hana Kubáčková

Mgr. Hana Kubáčková

+420 602 590 699
hana.kubackova@qara.cz

QARA s.r.o.
Šafaříkova 201/17
120 00 Praha 2 – Vinohrady

Write a comment